HDP'li Semra Güzel için yeni karar

3 ay önce 17
HDP'li Semra Güzel için yeni karar

HDP'li Semra Güzel'in milletvekilliğinin düşürülmesi için TBMM'de Hazırlık Komisyonu kurulacak. Dokunulmazlığı kaldırıldıktan sonra yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalanan Güzel'in 15 yıla kadar hapsi isteniyor.

Meclis Adalet Anayasa Karma Komisyonu'nda, tutuklu yargılanması devam eden HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in, milletvekilliğinin düşürülmesi amacıyla Genel Kurul'daki devamsızlık raporunun görüşülmesi için Hazırlık Komisyonu kurulmasına karar verildi.

YURT DIŞINA KAÇARKEN YAKALANMIŞTI Adıyaman'da 2017'de terör örgütü PKK'ya yönelik hava destekli operasyonda etkisiz hale getirilen terörist Volkan Bora'nın cep telefonunda, HDP Milletvekili Güzel ile fotoğraflarının bulunması üzerine Güzel hakkında soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında, Başsavcılığın talebi üzerine Güzel'in dokunulmazlığı TBMM tarafından kaldırılmıştı. İfadesi alınmak üzere çıkarılan davetiyeye cevap vermeyen ve adresinde bulunamayan Güzel hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Güzel'in, "terör örgüt üyesi olmak" ve "örgüt propagandası yapmak" suçlarından 22 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan eski HDP Milletvekili Leyla Güven'i Diyarbakır'daki evinde sakladığı da ortaya çıkmıştı. "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapsi istenen Semra Güzel, 2 Eylül'de başkası adına düzenlenen sahte kimlikle İstanbul'dan Edirne'ye giderken yakalanmıştı.
Haber Kaynağına Git