Bakan Nebati: "Türkiye şu anda enerji konusunda arz problemi yaşamıyor"

4 ay önce 134
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye'nin şu anda enerji konusunda arz problemi yaşamadığını belirterek,"Silivri'deki, Tuzla'daki depolarımız full dolu. Her türlü anlaşmamız yapılmış şekilde, doğal gazımız herhangi bir kısıntıya uğramadan geliyor.
Petrolde, gıdada bir problemimiz yok." dedi.
AK Parti Isparta İl Başkanlığını ziyaretinde konuşan Bakan Nebati, kur korumalı mevduat hesabıyla dövizin rekabet edilebilir, kur şeklinde öngörülebilir olduğunu dile getirerek, iş dünyasının önündeki süreci, enflasyon ve kurla bağlantılı olmak kaydıyla görebildiğini, siparişlerini ona göre fiyatlandırdığını, girdi maliyetlerini bilip hesabını yaparak geleceğe ümitle baktığını belirtti.
Nebati, geleceğe ümitle bakmanın getirdiği moralle bugün yurt dışından ciddi bir şekilde fon geldiğini bildirerek, "Başta fonlar Borsa İstanbul'a geliyor. Niye? Çünkü Türkiye güven veriyor. Bugün Avrupa Merkez Bankası agresif bir faiz artırımı yoluna gitti.

https://www.haberler.com/guncel/isparta-gundem-haberleri-hazine-ve-maliye-bakani-nebati-ak-parti-isparta-il-15258514-haberi/
Haber Kaynağına Git