Bakan Koca duyurdu: 85 yaş üstü hastalara tek hekim uygulaması

1 ay önce 28
 85 yaş üstü hastalara tek hekim uygulaması

SON DAKİKA HABERİ: Sağlık Bakanı Koca, Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada, eczanelerde ilaç bulunmadığı iddialarına ilişkin, ilaçta küresel arz ve kur yüzünden fiyatlama sorunu olduğunu belirterek, "Hastalarımızı ilaçsız barakmayız ilaç arayan bulacak." dedi. Bakan Koca, yakında ilan edecekleri yeni düzenleme ile "85 yaş üstü hastalar sağlık hizmeti alırken tek bir hekim tarafından takip edilecekler." açıklamasında bulundu.

Son dakika haberi! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulunuyor.

Sağlık Bakanı Koca'nın Genel Kurul'da yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şöyle;

ECZANELERDE İLAÇ BULUNAMADIĞI İDDİASI

Piyasada eksikliği hissedilen ilaçlar olduğunu inkar etmek gibi bir düşüncem yok. Ancak gerek ilaç etken maddelerinin tedariki ile ilgili küresel arz sorunu, gerekse kur farkı kaynaklı fiyatlama problemi var. Hastalarımızı ilaçsız barakmayız, ilaç arayan bulacak.

85  ÜŞTÜ HASTALAR TEK HEKİM TARAFINDAN TAKİP EDİLECEK

85 yaşından büyüklerimizin her birini bir hekim arkadaşımıza emanet etmek istiyoruz. Yeni düzenleme ile büyükler sağlık hizmeti alırken tek bir hekim tarafından takip edilecekler. hazırlıklarımızı yaptık, yakında ilan edeceğiz.

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr'de...

Haber Kaynağına Git